Festivals newsletter Promocodes 🔥
Could you confirm your language preference?
Sat
06 Jul

Spotkanie z Angola

social dance workshop
Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na wspaniałe wydarzenie jakim z pewnością będzie weekend z kizombą, sembą i afro housem.
Added by Maxime M.
The event
Start
06 Jul 2019 at 10:00
End
07 Jul 2019 at 00:00

Address of the event
The organizer
Marengo salsa & Bachata
(Non official, community data)
Added by Maxime M. with 246 other events
Time detail
10:00 00:00 (D+1)
Description

Wszystko dzięki świetnym instruktorom którzy są znani i cenieni w świecie tanecznym z profesjonalizmu i dbania o autentyczność i unikalność tych tańców.

czeka nas 9 godzin warszatów podlanych swagiem, nzingą i bangą (wyjaśnienie na warszatach). A wiec Vamula! Dunia! MA-Semba!

PROGRAM:

SOBOTA

10.00- 13.15 DUNIA- NZINGA/AFROHOUSE

14.00- 16.00 VAMULA - SEMBA

22.00 - KIZOMBADA - Dj Dotizinha

12.00 - 14.00 - VAMULA - KIZOMBA

14.15 - 16.15 - MA-SEMBA - SEMBA*

*Program może ulec zmianie i z czasem zostanie doprecyzowany o konkretny plan i cele poszczególnych zajęć

Zapraszamy wszystkich którzy mają doświadczenie min. 6 miesięcy kizomby lub semby

CENNIK:

1 próg - pierwsze 10 passów - 160 zł

2 próg - kolejne 10 passów - 180 zł

3 próg - następne 20 passów - 200 zł

Przy drzwiach*- 210 zł

*Ze względu na komfort ćwiczących będziemy dbać o proporcje damsko męskie oraz ograniczenie ilości puli pasów przez wstrzymanie sprzedaży jeśli któraś z płci będzie przeważać lub będzie za dużo chętnych.

Decyduje kolejność zgłoszeń!

piszesz do Maciek Zahorodny na messengera i czas zgłoszenia decyduje o cenie! poźniej 24 h na wpłatę

Płatność na konto:

Wpłaty na numer konta:

67 1140 2004 0000 3502 7198 1383

W tytule przelewu "Spotkanie z Angolą"

COŚ O PROWADZĄCYCH:

VAMULA

Karolina i Łukasz znani pod nazwą VAMULA, tańczą razem od 2008 roku. Zanim wspólnie poznali gatunki, których obecnie uczą, Łukasz trenował taniec towarzyski, a Karolina sambę.

Ich przygoda z kizombą zaczęła się w 2009 roku w warszawskiej szkole Montuno Aye oraz u światowej klasy profesorów. W kolejnych latach poznawali inne style taneczne, których obecnie uczą, takie jak semba, afro-house, kuduro, funaná.

Największy wpływ na ich rozwój taneczny mieli: Paulo Cruz & Lanna Zamora, Bonifacio Mario Aurio, Gregorio Pires, Dúnia Pacheco.

W roku 2014, 2015 i 2018 kształcili się muzycznie i tanecznie na Wyspach Zielonego Przylądka i w Angoli.

W roku 2014 dostali się do ścisłego finału Mistrzostw Kizomby w Mediolanie „Áfricadançar –

7 edition Kizomba International Championship” – jako pierwsza para w historii polskiej kizomby. Zajęli w nim 8 miejsce na świecie.

Od 2014 roku aktywnie zaangażowani we współtworzenie jedynego w swoim rodzaju festiwalu „Afro-house & KuduroMania” odbywającego się w Warszawie, którego pomysłodawczynią i główną organizatorką jest Dúnia Pacheco.

Obecnie prowadzą regularne kursy kizomby i semby w Warszawie, a także liczne warsztaty w kraju i za granicą. Mają za sobą występy m.in. na: Semba no Pé w Lizbonie, Danca Kizomba Festival w Belgii, Vamolá Dance Festival w Szwecji, Oslo Kizomba Festiwal, Vilnius Kizomba Festival, Ginga w Hamburgu, Kizzmeting w Katowicach czy Warsaw Kizomba Festiwal.

Vamula stawia na taniec w oryginalnym wydaniu, respektując kulturę i muzykę krajów, z których one pochodzą.

W 2014 roku do składu Vamula dołączyła Dorota aka Dj Dotizinha. Zakochana w muzyce z krajów PALOP od 2008 roku. W kolejnych latach poznawała taniec i pogłębiała swoją miłość do kizomby, semby, kuduro, funany itd. w Polsce oraz na wielu zagranicznych festiwalach. Obecnie można ją spotkać za konsoletą w stołecznych klubów, oraz na wielu festiwalach w Polsce i za granicą.

Aby lepiej zrozumieć muzykę i jej historię uczęszczała na liczne wykłady oraz warsztaty dj’skie, poznawała kulturę od podszewki wyjeżdżając wielokrotnie do Portugalii, Wysp Zielonego Przylądka, a także do Angoli.

Od roku 2015 DJ Dotizinha prowadzi także zajęcia taneczne w ramach projektu Vamula.

Vamula to projekt stworzony z „pasji do tańca” przez ludzi, którzy go rozumieją, kochają i chcą dzielić się z innymi tym, co mają w sobie najlepszego.

DUNIA

Dúnia Pacheco (czyt. Paszeku) – angolijska tancerka, choreograf, instruktorka i promotorka współczesnych tańców afrykańskich (kuduro, afro-house, mapouka). Urodziła się w Kwanza-Norte, w Angoli. Od kilkunastu lat jednak mieszka w Warszawie, gdzie ukończyła szkołę i studia.

Fascynuje się językami obcymi i podróżami. Uwielbia poznawać nowych ludzi i inne zwyczaje. Chętnie angażuje się w różne akcje społeczno-kulturalne, promujące afrykańskie kultury, a także – tolerancję i walkę z dyskryminacją.

Dorastała otoczona muzyką: angolijską, kongijską, karaibską, brazylijską, a także: kameruńską, kubańską i amerykańską. Poznała afrykańskie tańce jak: semba, kizomba, kuduro – już w domu. Choć taniec towarzyszył jej od dzieciństwa, to jednak profesjonalnie związała się z nim dopiero w Polsce.

Swoją taneczną karierę rozpoczęła we wrześniu 2006 roku, gdy dołączyła do rewii brazylijskiej „Dança Brasil”. Z czasem awansowała, z pozycji tancerki do liderki i choreografa zespołu. W roli instruktorki tańca, po raz pierwszy, wystąpiła w roku 2008.

Dúnia szlifowała swój warsztat taneczny, pod okiem licznych instruktorów, m.in.: Joanny Marków, Dilei de Oliveira, Lécio Leala, Gladysa Cavalcante, Mohameda Kouyaté, Mestre Petchú, Alberto Celmo, Piresa Kizomba i Aranha da 11.

Współpracowała z wieloma zespołami i artystami, m.in. z: Dança Brasil, Unha de Gato z Niterói, Muleketú, Sambal, Miçanga, Semba Masters, Maya Cool, Kituxi, Banda Maravilha, Afro Carnaval, As Belezas do Brasil, Izą Kowalewską, Ryszardem Bazarnikiem i Samba Art.

Fascynacja brazylijską muzyką i tańcem doprowadziła ją do odkrycia licznych powiązań między kulturą Brazylii i Angoli, co zaowocowało zainteresowaniem się Dúni promocją tańców afrykańskich.

W roku 2010 odeszła z zespołu „Dança Brasil” i zrezygnowała z uczenia samby karnawałowej. Poprowadziła swój pierwszy kurs tańców afrykańskich w Afrykańskiej Szkole Ruchu i Tańca – „Uanga”. W 2012 roku założyła zespół taneczny „Mulemba”, a w 2014 – zorganizowała pierwszy w Europie i drugi na świecie: „KuduroMania Festival”.

W swej pracy Dúnia skupia się głównie na nauczaniu tańca i jego historii. Organizowaniu i współtworzeniu festiwali, projektów i wydarzeń społeczno-kulturalnych, Występach, między innymi w: telewizji, teatrze, sesjach fotograficznych.

MA-SEMBA

Duet MA-Semba, instruktorzy, trenerzy, tancerze i choreografowie, z wieloletnim doświadczeniem tanecznym i pedagogicznym, wspólnie dzielą swoją pasję do tańca i miłość do kizomby i semby.

Zajęcia z nimi to czas spędzony na świetnej zabawie i nauce. Potrafią w przystępny sposób przekazać wiedzę związaną

z techniką ruchu ciała oraz prowadzenia i podążania,

a zarazem ciekawie “sprzedać” ciekawostki związane z kizombą

i sembą, przy zachowaniu dyscypliny oraz metodologii uczenia.

MACIEK: Tancerz z 28 letnim stażem tanecznym i 15 letnim trenerskim oraz instruktorskim. Od 9 go roku życia tancerz tańca towarzyskiego, posiadający najwyższą klasę S.

Zwycięzca wielu konkursów najpierw w ruchu amatorskim później zawodowym. Absolwent studium instruktorskiego na kierunku taniec w Warszawie.

Przez wiele lat nauczyciel dziesiątek tanecznych par sportowych wszystkich klas, łącznie z najwyższą międzynarodową S.

Po zakończeniu rywalizacji sportowej pasja do tańca ściągnęła go do tańców latynoskich a później do kizomby z którą pozostaje do dzisiaj.

Współtworzy środowisko kizombowe na Śląsku i na Zagłębiu.

Podłoże taneczne to tańce towarzyskie, jazz, salsa, bachata, kizomba, semba, Afrohouse.

AGNIESZKA z ponad 10-letnim stażem tanecznym, i ponad 7- letnim stażem instruktorskim, odpowiedzialna za stworzenie nurtu kizombowego i bachatowego w Poznaniu oraz jego rozwoju

w Polsce.

Wyszkoliła pokolenia świetnie tańczących ludzi w obydwu stylach, którzy następnie mogli stawiać własne kroki w dalszej eksploracji świata tanecznego.

Posiada wielorakie podłoże taneczne, takie jak: Salsa (LA, NY, Cuban), Bachata (Dominican, sensual), Kizomba & Semba, Afrohouse & Kuduro, Tradycyjne Tańce Afrykańskie, Jazz, Broadway, West Coast Swing.

Absolwentka szkoły muzycznej, której wiedza i doświadczenie, pozwala na szersze spojrzenie na role muzyki w tańcu, jej rozumieniu i interpretacji.

Ukończyła szereg treningów instruktorskich kizomby organizowanych przez jedną z najbardziej rozpoznawalnych par

w świecie kizombowym, czyli AfrolatinConnection.

Występowała również z nimi wielokrotnie na scenie. We wrześniu 2015 roku ukończyła w Lizbonie „Semba Speciality Course” organizowany przez Maestre Pechu (nazywanego ojcem kizomby

w Europie) oraz jego partnerkę Vanessę.

Nieustannie szkoli się i doskonali w różnych stylach, jednak jej pasją są zdecydowanie tańce Afrykańskie, zarówno tradycyjne jak

i nowoczesne.

Od roku 2015 Agnieszka jest też certyfikowanym trenerem

w międzynarodowym projekcie World Hug Dance Project, prowadząc zespoły w choreografiach AfrolatinConnection, Sousa Brothers, Fantastic 4, Paula Loreiro.

Ratings
Rate it:
Please sign-in to rate
Xnow
Comments
Please sign-in to comment
.Xnow